Pracujesz stojąc ? Jakie buty wybrać do pracy ?

By : Categories : Blog Comment: Możliwość komentowania Pracujesz stojąc ? Jakie buty wybrać do pracy ? została wyłączona

Pracujesz stojąc ? Jakie buty wybrać do pracy ?

Zdrowe nogi i zdrowe stopy – chyba każdy wie, że ten aspekt jest bardzo ważny. Dlatego musimy zadbać o odpowiednie obuwie, które będziemy nosić na co dzień i do pracy.

Wygodne buty – jakim dolegliwościom mogą zapobiec?

Co się kryje pod pojęciem wygodne buty? Każdy z nas na pewno mógłby odpowiedzieć na to pytanie na swój sposób. Trzeba przyznać, że ludzie mają najróżniejsze kryteria i co innego biorą pod uwagę, jeżeli mowa jest o wygodnych butach. Są osoby, dla których nawet buty na szpilkach kilkunastocentymetrowych są wygodne. Jednak czy są one zdrowe? Nawet jeżeli takie szpilki są wygodne, nie zapobiegną pewnym dolegliwościom. Jeżeli wykonujecie stojącą pracę, to musicie mieć buty, które na pewno zapobiegną zmęczeniu Waszych stóp, ich przegrzaniu oraz wszelkim bólom.

Buty do pracy stojącej – zapewnij sobie wygodną pracę

Wykonywanie pracy stojącej nie jest łatwe. Tym bardziej, że nie macie czasu na to, aby usiąść na dłużej niż na kilka minut. Są niestety takie zawody, kiedy czas na odpoczynek jest tylko na przerwie śniadaniowej. O dodatkowych pięciu minutach można całkowicie zapomnieć. Dlatego musicie zadbać o swoją wygodę, stosując w tym momencie odpowiednie obuwie, w których Wasze nogi na pewno będą czuły się bardzo komfortowo.

Wygodne buty – lekkie tenisówki

Tenisówki zna chyba każdy z nas. Jest to bardzo wygodne obuwie, które jest nie tylko noszone przez młodzież. Młodzi ludzie uwielbiają je nosić, szczególnie wiosną oraz latem. Dorośli również zaczęli dostrzegać plusy noszenia takiego obuwia, szczególnie w przypadku pracy stojącej. Na rynku można otrzymać najróżniejsze modele tenisówek. Duża część z nich to bardzo wygodne obuwie, które jest lekkie i prawie ich nie czuć na nogach. Wiązane na sznurowadła, mają najróżniejsze wzory oraz kolory. Mogą je zakupić zarówno panie, jak i panowie. Jednak nie chodzi tu o modę, ale o wygodę. Nogi czują się w nich bardzo dobrze i na pewno nie będziecie odczuwali wielkich bóli, jeżeli będziecie w pracy w nich cały czas chodzić. Co również ważne, Wasze nogi nie będą się w nich w ogóle pocić.

Buty do pracy stojącej – płaskie sandały

Płaskie sandały również są bardzo dobrą propozycją do pracy stojącej. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt takich modeli, które nie trzeba nosić tylko na ulicy. Jeżeli macie taką możliwość i Wasz regulamin pracy tego nie zabrania, to śmiało możecie je założyć w pracy. Wasze nogi będą wdzięczne, że mogą znajdować się na płaskiej podeszwie i mają dostęp do świeżego powietrza. Jak sami wiecie, nogi czasem bardzo mocno się pocą w zabudowanym obuwiu. W takich sandałach na pewno nie będzie Wam to grozić.

Klapki damskie do pracy?

Zanim jednak założycie klapki do pracy, warto zadać sobie pytanie, czy możecie to zrobić. Nie każde stanowisko pracy pozwala na noszenie klapków w pracy. Przykładem tego może być praca na magazynie. Tam, dla własnego bezpieczeństwa, klapki na pewno się nie sprawdzą. Ale jeżeli pracujecie w aptece, to klapki możecie na pewno nosić. Wielu aptekarzy nosi takie specjalne klapki, które można zakupić w sklepie z obuwiem medycznym. Praca stojąca ma niestety swoje minusy, pomimo wysokich zarobków. Warto więc jak najbardziej zadbać o swoje nogi.

Comments are closed.