Modny look na wiosnę! Szpilki i sandały z paskiem

By : Categories : Blog Comment: 0 Comment

Modny look na wiosnę! Szpilki i sandały z paskiem

Wiosna to idealny czas na to, aby uzupełnić swoją szafę o nowe i modne modele wiosennego obuwia. Na jakie rodzaje warto zwrócić uwagę w tym sezonie i, co koniecznie powinno zagościć w garderobie każdej modnej kobiety?

Szpilki z paskiem i sandały z paskiem – co wyróżnia to obuwie?

Aby dobrać odpowiednie obuwie dla siebie, warto wiedzieć wcześniej, czym charakteryzują się poszczególne modele. Na przykład czym są szpilki oraz sandały z paskiem? Jest to obuwie, które posiada dodatkowy pasek wokół kostki, który może pełnić funkcję, zarówno estetyczną, jak i użytkową. Wiele pań preferuje obuwie z paskiem wokół kostki, mówiąc, że jest ono wygodniejsze i w lepszy sposób utrzymuje ono stopę. Paski wokół kostki mogą być cienkie, jak i grube. Dla osób niskich i o mocniejszej budowie ciała lepiej sprawdzą się oczywiście te cienki. Grube mogą pogrubić i skrócić nogi.

Szpilki z paskiem – kto może je nosić?

Generalnie tego typu obuwie dedykowane jest raczej osobom szczupłym i najlepiej wysokim. Głównie dlatego, że paski wokół kostek mogą skracać nogę oraz dodawać jej optycznie centymetrów w obwodzie. Z obuwiem tego typu trzeba więc postępować ostrożnie i dobrać go odpowiednio do proporcji swojej sylwetki.

Szpilki z paskiem – jak dokonać właściwego wyboru?

Tutaj także kierować należy się swoim dobrem i zastanowić się, które modele pasują do konkretnych typów sylwetki. Najłatwiej oczywiście mają osoby wysokie oraz szczupłe, które mogą bez problemu założyć szpilki z paskiem każdego rodzaju, bez różnicy, czy pasek jest cienki, czy też gruby. Osoby niskie powinny uważać na tego typu obuwie i raczej wybierać te z cienkim paskiem w jasnym kolorze, który wtopi się w skórę i nie będzie tak bardzo i widocznie odcinał się od nogi. Osoby grubsze, jak i te niskie, powinny więc wybierać raczej buty w kolorze kremowym, bądź nude. Dzięki temu uzyskamy złudzenie optyczne, które sprawi, że nogi nie będą wydawać się skrócone bądź pogrubione.

Sandały z paskiem – cechy charakterystyczne obuwia

Sandały mogą być, zarówno na obcasie, jak i płaskie. Zarówno w jednym, jak i w drugim modelu mogą występować paski wokół kostki. Oczywiście osoby niższe nie powinny wybierać płaskiego obuwia z dodatkowymi paskami wokół kostek, ponieważ to skutecznie skróci nogi oraz pogrubi kostki. Lepszym wyborem będą sandały na stabilnym, grubszym obcasie i delikatnym paskiem wokół kostki.

Sandały z paskami, do jakich ubrań pasują?

Sandały są bardzo uniwersalnym obuwiem, które może być bez przeszkód noszone przez praktycznie całe lato oraz końcówkę wiosny. Jest to o tyle ciekawy rodzaj butów, że pasuje on praktycznie do wszystkiego. Najlepiej jednak wyglądają one w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami oraz spódnicami. Podczas wakacyjnych wycieczek świetnie wyglądać będą także z krótkimi spodenkami oraz zwiewnymi, lejącymi się spodniami z przewiewnych materiałów. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej kilka par sandałów w różnych wersjach kolorystycznych, tak aby z łatwością zestawiać ze sobą ubrania i tworzyć ciekawe stylizacje.

Leave a Comment