Jak chodzić na szpilkach? Sztuka chodzenia na wysokim obuwiu

By : Categories : Blog Comment: Możliwość komentowania Jak chodzić na szpilkach? Sztuka chodzenia na wysokim obuwiu została wyłączona

Jak chodzić na szpilkach? Sztuka chodzenia na wysokim obuwiu

Wiele kobiet uważa buty na obcasach za najbardziej atrakcyjne. Dlatego też często niemalże stają na głowie, aby nauczyć się prawidłowo w nich chodzić. Tylko jak opanować tę trudną technikę w jak najkrótszym czasie?

Jak chodzić na obcasach? Ćwiczenie czyni mistrza!

Wszystkiego można się nauczyć i dokładnie tak samo jest z nauką chodzenia na obcasach. Wszystko zależne jest jedynie od czasu, jaki chce się poświęcić na naukę. Aby opanować chodzenie na wysokich obcasach, warto ćwiczyć codziennie. Na początku można po prostu próbować w domu. Później warto wyjść na krótki spacer chodnikiem. Chociażby miał to być spacer do najbliższego sklepu.

Jak chodzić na szpilkach? To prostsze, niz mogłoby sie wydawać!

Pierwsze kroki na wysokich obcasach mogą wydawać się trudne, ale nie można się poddawać! Tylko konsekwencja i upór są w stanie sprawić, że opanujesz sztukę chodzenia na obcasach. Na początku można zacząć od koturnów, które z reguły są stabilniejsze i łatwiej opanować chodzenie w nich.

Nauka chodzenia na szpilkach – zasady podczas zakupów.

Kupując buty na wysokim obcasie, warto zwrócić uwagę na to, czy wyposażone są one w platformę, która sprawia, że chodzi się w nich o wiele wygodniej. Platforma amortyzuje stopę, a przede wszystkim palce i sprawia, że chodzenie jest o wiele łatwiejsze. Warto wybierać także, jak najbardziej stabilne obcasy, w przypadku, których mamy pewność, że nie złamią się, ani nie wygną.

Sztuka chodzenia na wysokich obcasach.

Buty na obcasie wymagają sprawności i umiejętności zachowania równowagi. Na całe szczęście wszystko można wyćwiczyć. Na początku warto chodzić po płaskich i wygodnych powierzchniach. Warto zacząć więc od podłogi lub dywanu. Wraz z biegiem czasu i zdobywaniem większej sprawności oraz pewności w chodzeniu na obcasach, warto wyjść poza dom i wypróbować swoich sił na chodniku. Oczywiście wiadomo przecież, że chodzenie poza domem znacznie różni się od domowych treningów.

Jak chodzić w butach na obcasie – na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim stawianiu stopy. Chodzi tutaj o zachowanie równowagi. Im szybciej wyrobi się odpowiedni chód, tym później będzie łatwiej, nawet jeśli zmieniać się będzie rodzaj oraz wysokość obcasa. Warto wybierać także fasony, które dopasowane są do konkretnej stopy. Dzięki temu są one stabilniejsze.

Jak chodzić na obcasach – i kiedy.

Obcasy można zakładać, kiedy tylko ma się na to ochotę! Są one bowiem doskonałym dopełnieniem każdej stylizacji. Pasują, zarówno do formalnych, jak i luźnych stylizacji i sprawdzają się przy każdej okazji. W butach na obcasie można wybrać się, zarówno na randkę, jak i na spacer, czy obiad w restauracji. Przecież niekoniecznie muszą być to bardzo wysokie obcasy! Warto wybierać koturny, szpilki bądź czółenka na obcasie, ponieważ dodają one lekkości oraz kobiecości i pasują naprawdę wszystkim kobietom! Warto mieć więc w swojej szafie przynajmniej kilka różnych par butów na obcasach, aby móc komponować oryginalne i ciekawe stylizacje.

Comments are closed.