Buty na komunię – jakie wybrać?

By : Categories : Blog Comment: Możliwość komentowania Buty na komunię – jakie wybrać? została wyłączona

Buty na komunię – jakie wybrać?

 

Wybór butów na Pierwszą Komunię Świętą nie należy do najłatwiejszych. Wybór jest bowiem ogromny, a buty muszą spełniać kilka warunków. Przede wszystkim muszą być oczywiście wygodne, ale jednocześnie powinny być odpowiednio eleganckie na tak podniosłą uroczystość.

Jak wspomniano wybór butów na komunię jest niezwykle szeroki. To nie ułatwia wyboru. Zwłaszcza jeśli chodzi o buty dla dziewczynki. Tu rodzajów butów jest wiele. Wybierać można między płaskimi balerinkami a butami na obcasie. Wybierać można także buty pod kątem ich zapięcia. Oprócz butów wkładanych wybrać można także te z zapięciem. Ważne, aby buty nie spadały z nóg. Nieco prościej jest w przypadku butów dla chłopców. Tu takich różnic nie ma. Można wręcz powiedzieć, że różnica między różnymi typami butów na komunię dla chłopców dotyczy detali. Najważniejsze jest jednak wygoda. Trzeba bowiem pamiętać, że dziecko w butach komunijnych spędzi wiele godzin. Buty muszą być zatem tak dobrane, aby nie obcierały stopy.

Buty na komunię dla dziewczynki

Wróćmy jednak do wyboru butów dla dziewczynki. Wybierając obuwie pamiętać należy także o wielu dziecka. Ogromnym błędem jest zakup eleganckich butów, które bardziej pasują do dorosłej kobiety niż do dziewczynki. Zapomnijmy zatem lepiej o zakupie butów na wysokim obcasie lub z odkrytymi palcami. Takie buty raczej nie będą pasować ani do wieku dziecka ani do typu uroczystości. Dlatego niezbyt dobrym wyborem będą także sandały.

Moda na buty jest oczywiście zmienna. Są jednak pewne elementy, które nie tracą na popularności. Przede wszystkim jest to kolor butów. Tu zdecydowanie króluje biel. Najczęściej buty posiadają także zapięcie wokół kostki, a także niezbyt wysokie obcasy oraz okrągłe czubki. Często spotkać można także buty komunijne z eleganckim wzorem. Choć biel jest kolorem najpopularniejszym to jednak nie jedynym. Często wybierane są także buty w kolorach pastelowych. Idealnie jak takie buciki przyozdobione są elegancką kokardką.

Buty na komunię dla chłopca

Jeśli chodzi o buty dla chłopca to problem jest o wiele większy. Zwykle są to buty o bardzo podobnym fasonie, różniące się od siebie jedynie detalami. Ma to jednak swoją zaletę. Dzięki temu zakupić można buty bardziej uniwersalne, które mogą jeszcze posłużyć przy niejednej okazji w przyszłości. Buty na komunię dla chłopców charakteryzują się przede wszystkim kolorem czarnym, są sznurowane oraz posiadają niewielki obcas. Trzeba także zwrócić uwagę, iż coraz mniejszą popularnością cieszą się półbuty, natomiast coraz częściej wybierane są buty lakierowane.

Rajstopy i skarpetki do butów na komunię

Oczywiście kompletując strój na komunię nie można także zapomnieć o rajstopach i skarpetkach. Dzięki nim dzieci wyglądają elegancko, ale także jest im po prostu ciepło. Tu panuje klasyka. W przypadku chłopców najlepiej pasować będą czarne skarpetki, natomiast w przypadku dziewczynek najlepiej sprawdzą się rajstopy lub podkolanówki w kolorze białym. Oczywiście kolor skarpet i rajstop musi być dopasowany do koloru butów.

Comments are closed.